Fond

Kybernetická Bezpečnost

NÁRŮST KRIMINALITY

Každý technologický pokrok má tendenci vést ke zvýšení výskytu kybernetických útoků. Inovace jako internet věcí (IoT), mobilní platby a cloud způsobily vznik nových sofistikovaných aktivit v oblasti počítačové kriminality. Kybernetické útoky jsou nejrychleji rostoucí kriminalitou v globálním měřítku.

Hodnoty společností poskytující ochranu dat tedy budou nadále narůstat a proto budou patřit investice v tomto sektoru dlouhodobě mezi nejatraktivnější. Odvětví kybernetické bezpečnosti od roku 2015 narostlo o více než 150%. 

 
Drone přes hory

Potřeba ochrany dat

JEN 5%

Pandemie přinutila většinu podnikatelů provozovat svojí činnost online. S tímto trendem vzrostla i potřeba vyšších výdajů na ochranu vnitřních systémů podniků. Podle statistických údajů je navíc v průměru správně chráněno pouze 5 % firemních složek.

Nutnost investic do zabezpečení

AŽ 95%

Narušení kybernetické bezpečnosti je způsobeno lidskou chybou z celých 95%. Nedostatky v zabezpečení stojí organizace miliardy dolarů. Investice se navíc stávají nutností s nárůstem popularity Home Office, kde se společnosti stávají zranitelnějšími vůči útokům hackerů.
Akciový trh citace

Rostoucí tržní podíl

$ 

1 0,5     

B

V roce 2021 činili celkové výdaje na kybernetickou ochranu 123 miliard dolarů a vzhledem ke stále se rozšiřujícím technologiím porostou i v dalších letech. Odhaduje se, že škody související s počítačovou kriminalitou do roku 2025 dosáhnou závratných 10,5 bilionu dolarů ročně.

TOP HOLDINGS

NortonLifeLock
Americká společnost, která je globálním lídrem ve vývoji počítačového bezpečnostního softwaru pro retailové zákazníky i firmy.

NortonLifeLock je dlouhodobě činná na poli akvizic a fúzí, v minulém roce zakoupila například českou antivirovou společnost Avast. Prostřednictvím fondu Kybernetická Bezpečnost v NLOK dlouhodobě držíme jednu z významnějších pozic.
nlok.jpg
Palantir.jpg
Palantir Technologies
PLTR jsme nově zařadili do našeho portfolia a pokračujeme v navyšování jeho pozice vzhledem k jeho nedávno zveřejněnému plánu nových zakázek pro americkou armádou.

Společnost se specializuje na analýzu velkých dat a díky svému zakladateli a vizionáři, Peteru Thielovi, se od počátku úspěšně zaměřuje na výše uvedené získávání kontraktů s vládními institucemi, ministerstvem obrany USA, státními i místními samosprávámi, federálními agenturami i soukromými institucemi.
Crowdstrike
Podle tržní kapitalizace třetí největší společnost zabývající se kybernetickou bezpečností díky kvalitě svých služeb, produktů a mimořádně schopnému managementu získává nové smlouvy a poskytuje své služby největším světovým společnostem.

Byla to právě CRWD, která byla zapojena do vyšetřování známého útoku na společnost Sony v roce 2014 či útoků ruských hackerů na Demokratickou stranu USA v letech 2015 a 2016.
crwd.png

Na trzích po celém světě investujeme do lepší budoucnosti. 

TÉMA

Kyberútoky rostou stejně jako náklady na ochranu dat