Fond

Obnovitelné Zdroje Energie

PROČ ZELENÁ ENERGIE?

V příštích 20-ti letech se na celém světě očekává nárůst spotřeby energií o zhruba 40%. Státy se navíc dohodly na postupném omezování dosavadních zdrojů vhledem k jejich negativnímu dopadu na životní prostředí.

Investice do alternativních zdrojů energií, jako jsou voda, vítr, slunce či biomasa jsou již nyní na vzestupu a díky společenským a enviromentálním tlakům tvoří podstatnou část budoucí energetické poptávky.

 
Větrné mlýny

Podpora států a institucí

5,1 B

Odvětví obnovitelných zdrojů získá do roku 2030 investice na rozvoj ve výši 5,1 bilionu dolarů. Světové velmoci se dále dohodly v rámci Pařížské dohody na omezení emisí skleníkových plynů.

Zaručený růst

4391 GW

Právě tolik činí odhadovaná hodnota instalované kapacity obnovitelné energie do roku 2026.

Nejen díky tomuto růstu se v posledních 5 letech investice do obnovitelných energií zhodnotily o 178% v Evropě, a o více než 200% v USA.
Turisté v hornaté krajiny
Kánoe na jezeře

Významné tržní postavení

35 %

Činí celkový podíl obnovitelných zdrojů na energetickém mixu v roce 2030.

Během turbulencí způsobených pandemií covid-19 navíc investice do zelené energie potvrdily svou stabilitu, zatímco se trhy s ropou a plynem hroutily.

TOP HOLDINGS

First Solar
Světový lídr ve výrobě solárních článků a energie z ní vycházející. Společnost má výrobní závody v USA, Malajsii a Spolkové republice Německo.

Modulová technologie společnosti má nejmenší uhlíkovou stopu, nejrychlejší energetickou návratnost a nejnižší spotřebu vody ze všech solárních technologií na trhu.
1.jpg
2.jpg
Enphase Energy
Společnost vynalezla mikroinvertor, který se používá k transformaci elektřiny ze solárních panelů. Instalovala již více než 34 mil. těchto zařízení.

ENPH podobně jako řada jiných výrobců a distributorů solárních systémů profituje na urychlování světa v přechodu od fosilních paliv na obnovitelnou energii. Od začátku pandemie její hodnota vyrostla již o více než 600%.
Plug Power
Společnost je lídrem v oblasti vodíkových palivových článků. Nyní využívá své know-how na dalších klíčových trzích, jako jsou silniční vozidla s nulovými emisemi, robotika a datová centra.

Mezi významné zákazníky Plug Power patří společnosti Amazon, BMW, The Southern Company, Carrefour a Walmart.
plugpower4.jpg

Na trzích po celém světě investujeme do lepší budoucnosti.