Fond

Technologie Budoucnosti

BUDOUCNOST PŘED NÁMI

Svět se kolem nás velmi dynamicky mění. Technologie podporují a zrychlují inovace, zefektivňují zastaralé procesy a vytvářejí nové možnosti a rozvoje. Digitální transformace vše urychluje a posledních 20-30 let se způsob našeho života mění novým směrem. Množství informací a dat sdílených přes internet neustále roste.

 
VR Goggles

Potřeba efektivity

55,7 mld

Takový je odhadovaný počet chytrých zařízení, která shromažďují, analyzují a sdílejí data, do roku 2025.

Optimalizace výpočetní techniky a infrastruktury je jedním z klíčů ke zvýšení efektivity. Technologie usnadňují přístup nejen k analýzám výkonu podnikatelských aktivit.

Podpora růstu

$  1,8 B

Pomocí správných technologických nástrojů se zvyšuje produktivita jednotlivce i podniku. Vládní a firemní investice do IT činily jen v USA v roce 2020 více jak 1,8 bilionu dolarů.
Horolezci ve skalní stěně
Otec a syn Létající Drone

Technologický pokrok

90%

Cloudová uložiště jsou velkým trendem posledního desetiletí. Tyto technologie ovlivnily každého, od jednotlivých uživatelů až po velké společnosti. 90% světových dat bylo navíc vytvořeno v posledních 2 letech.

TOP HOLDINGS

Meta Platforms
Společnost umožňuje lidem se po celém světě připojit a sdílet své zážitky s přáteli a rodinou prostřednictvím mobilních zařízení, osobních počítačů, souprav pro virtuální realitu a skrze další domácí zařízení.

Již delší dobu sledujeme vývoj metaverse světa a držíme pozice v této společnosti. FB tento 3D virtuální svět vyvíjí jako propojení svých dosavadních platforem Facebook, Messenger, Instagram a Whatsapp. Je téměř jisté, že hodnota virtuálních pozemků a artefaktů poroste spolu s hodnotou celé společnosti.
fb.jpg
msft.jpg
Microsoft
Nadnárodní společnost zabývající se vývojem, výrobou a poskytováním služeb v oblasti počítačových technologií, mobility a cloudu.

Tržby společnosti  rostou 25,7% tempem v posledních 5-ti letech.
block.png
Block
Vývojář nástrojů, které prodejcům pomáhají řídit a rozvíjet veškeré své obchodní činnosti a to díky ucelenému ekosystému komerčních řešení, podnikového softwaru a bankovních služeb.
sq.jpg

Na trzích po celém světě investujeme do lepší budoucnosti.

TÉMA

Kyberútoky rostou stejně jako náklady na ochranu dat