top of page

Fondy
Kybernetickou Bezpečnost

Nárůst kriminality

Každý technologický pokrok má tendenci vést ke zvýšení výskytu kybernetických útoků. Inovace jako internet věcí (IoT), mobilní platby a cloud způsobily vznik nových sofistikovaných aktivit v oblasti počítačové kriminality. Kybernetické útoky jsou nejrychleji rostoucí kriminalitou v globálním měřítku.

Hodnoty společností poskytující ochranu dat tedy budou nadále narůstat a proto budou patřit investice v tomto sektoru dlouhodobě mezi nejatraktivnější. Odvětví kybernetické bezpečnosti od roku 2015 narostlo o více než 150%. 

Drone přes hory
Akciový trh citace
TD.png
Potřeba ochrany dat
Pandemie přinutila většinu podnikatelů provozovat svojí činnost online. S tímto trendem vzrostla i potřeba vyšších výdajů na ochranu vnitřních systémů podniků. Podle statistických údajů je navíc v průměru správně chráněno pouze 5 % firemních složek.
Nutnost investic do zabezpečení
Narušení kybernetické bezpečnosti je způsobeno lidskou chybou z celých 95%. Nedostatky v zabezpečení stojí organizace miliardy dolarů. Investice se navíc stávají nutností s nárůstem popularity Home Office, kde se společnosti stávají zranitelnějšími vůči útokům hackerů.
Rostoucí tržní podíl
V roce 2021 činili celkové výdaje na kybernetickou ochranu 123 miliard dolarů a vzhledem ke stále se rozšiřujícím technologiím porostou i v dalších letech. Odhaduje se, že škody související s počítačovou kriminalitou do roku 2025 dosáhnou závratných 10,5 bilionu dolarů ročně.

Na trzích po celém světě investujeme do lepší budoucnosti.

Zaujalo vás toto téma? Prostudujte si brožuru, či nás kontaktujte.

Kotva Kybernetická ochrana
bottom of page