top of page

Fondy
Obnovitelné Zdroje Energie

Proč zelená energie?

V příštích 20-ti letech se na celém světě očekává nárůst spotřeby energií o zhruba 40%. Státy se navíc dohodly na postupném omezování dosavadních zdrojů vhledem k jejich negativnímu dopadu na životní prostředí.

Investice do alternativních zdrojů energií, jako jsou voda, vítr, slunce či biomasa jsou již nyní na vzestupu a díky společenským a enviromentálním tlakům tvoří podstatnou část budoucí energetické poptávky.

Větrné mlýny
Nabíječka do auta
nádrž
TD.png
Podpora států a institucí
Odvětví obnovitelných zdrojů získá do roku 2030 investice na rozvoj ve výši 5,1 bilionu dolarů. Světové velmoci se dále dohodly v rámci Pařížské dohody na omezení emisí skleníkových plynů.
Zaručený růst
4391 GW činí odhadovaná hodnota instalované kapacity obnovitelné energie do roku 2026.Nejen díky tomuto růstu se v posledních 5 letech investice do obnovitelných energií zhodnotily o 178% v Evropě, a o více než 200% v USA.
Významné tržní postavení
35% činí celkový podíl obnovitelných zdrojů na energetickém mixu v roce 2030. Během turbulencí způsobených pandemií covid-19 navíc investice do zelené energie potvrdily svou stabilitu, zatímco se trhy s ropou a plynem hroutily.
 

Na trzích po celém světě investujeme do lepší budoucnosti.

Zaujalo vás toto téma? Prostudujte si brožuru, či nás kontaktujte.

RE_MOB_TAB.png
Kotva Obnovitelné Zdroje
bottom of page