BHCG Ventures

 

INVESTIČNÍ SCHÉMA

Vyhledáváme inovativní nápady a start-upy, které následně odborně i finančně podporujeme. Investujeme naši vášeň, znalosti a kapitál do jedinečných lidí a podniků. Hledáme inspirativní zakladatele výjimečných startupů, kteří chtějí změnit svět.

Každá společnost prochází následujícím investičním procesem, ve kterém analyzujeme a vyhodnocujeme možnosti synergických efektů s našimi lidskými zdroji a společnostmi.

3/ HODNOCENÍ

1/ PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU

5/ PROCESNÍ AKTIVITY

Podnikatelé jsou žádáni, aby předložili minulá a současná data a budoucí předpovědi. Investor je následně ověřuje prostřednictvím konzultačních partnerů a průmyslových odborníků. Rovněž ověřuje kapacity týmů.

Na počátku investičního procesu dochází ke kontaktování investora podnikatelem či opačně ohledně představení projektu.

Venture investor se stává součástí společnosti a přebírá určité role a povinnosti. Společnost také využívá našich kontaktů, partnerství a zkušeností k růstu společnosti.

infograph_venture.png

6/ EXIT

2/ SCREENING

Investor prověřuje všechny navrhované investiční nabídky na základě několika faktorů, jako je odvětví, velikost trhu, narušení, velikost investice, zeměpisná poloha, fáze financování, představení ve výtahu atd.

4/ UZAVŘENÍ DOHODY

Investiční podmínky a ocenění jsou sjednány. Ocenění má zásadní význam pro obě strany, protože rozhoduje o podílu investora ve společnosti.

Po úspěšném nastartování projektu a zhodnocení investice nastává pro investora čas k prodání svého podílu. V některých případech si jej však ponechá a dále společnost rozvíjí.

Image by Markus Spiske

PODPORA START-UPŮ

Máte vlastní projekt či nápad?
Zaujala vás naše nabídka?

Pokud máte hotovou beta verzi produktu, prototyp a business plán, ale chybí vám finanční prostředky na rozvoj Vaše byznysu? Napište nám a náš investiční poradce se s vámi spojí.